Robot współpracujący TM12

Robot współpracujący TM12

Producent: Techman Robot

Linia produktowa: Automatyzacja

Doskonała precyzja i elastyczność podczas obsługi ciężkich przedmiotów za pomocą robota TM12

Osiąga: 1300mm
Ładunek: 12kg

Zintegrowany system wizyjny
Robot TM wyposażony jest we wbudowany system wizyjny, który zapewnia doskonałą integrację sprzętową i programową, podczas gdy tradycyjne dodatkowe rozwiązania wizyjne dla robotyki są złożone i czasochłonne, a ich wdrożenie jest kosztowne.
 
Mistrzowski system wizyjny dla robotów
Nasz system obejmuje wiele standardowych funkcji wizyjnych dla robotów: dopasowanie wzorów, lokalizację obiektu, wzmocnienie obrazu, odczyt kodów kreskowych, wykrywanie kolorów itp. Wszystkie te funkcje zostały wbudowane w interfejs użytkownika, który jest wyjątkowo łatwy w obsłudze.
 
W 5 minut skonfiguruj wizyjne zadanie pick & place
Połączenie inteligentnego systemu wizyjnego i funkcji naprowadzania ręcznego umożliwia każdemu, nawet osobom nieposiadającym doświadczenia w programowaniu robotów, zaprogramowanie wizyjnego zadania pick & place w zaledwie 5 minut.

Łatwy w obsłudze

Rewolucyjny interfejs użytkownika
Zapomnij o programowaniu! Teraz można wdrożyć zadania automatyzacji za pomocą rewolucyjnego, łatwego w użyciu oprogramowania, wykorzystującego w pełni graficzny interfejs HMI oparty na schemacie blokowym. Wszyscy użytkownicy, nawet osoby bez doświadczenia w programowaniu robotów przemysłowych, szybko i łatwo nauczą się obsługiwać robota TM. Każdą funkcję można zaprogramować za pomocą interfejsu graficznego. Ponadto pozbyliśmy się tradycyjnego ciężkiego pilota. Interfejs użytkownika można obsługiwać za pomocą komputera stacjonarnego, laptopa lub tabletu.
 
Steruj ręcznie
Funkcja naprowadzania ręcznego wspomagana serwomechanizmem jest kolejnym powodem, dla którego robot TM jest łatwiejszy w programowaniu niż inne nowoczesne roboty. Operator może zablokować wybrane osie, aby umożliwić regulację w określonych płaszczyznach, a następnie precyzyjnie dostroić współrzędne, łatwo edytując je w pakiecie oprogramowania.
 
Łatwe wdrożenie 
Ponieważ programowanie robota TM jest tak łatwe, jego wdrożenie w przeróżnych zastosowaniach jest niezwykle proste, co skraca czas potrzebny do rozpoczęcia produkcji i tym samym zmniejsza całkowity koszt automatyzacji.

Bezpieczny

Ograniczenie siły
Robot TM jest zgodny z wymogami norm ISO 10218-1 i ISO/TS15066 w zakresie bezpieczeństwa pracy ludzi z robotami współpracującymi, dzięki czemu prace robotów można programowac z ograniczeniem szybkości i siły.
 
Bezpieczeństwo jest priorytetem 
Pod względem konstrukcyjnym system robota TM, począwszy od sprzętu poprzez oprogramowanie aż po projekt użytkowy, skupia się na bezpieczenstwie.
 
Ergonomiczna konstrukcja 
Pod względem fizycznym roboty TM zostały zaprojektowane tak, aby gwarantowały bezpieczeństwo dla otoczenia - zastosowano miękkie  zaślepki i wyeliminowano ostre krawędzie, co chroni człowieka pracującego z robotem.