Podnośniki linowe do ciężkich ładunków, seria HSL

Podnośniki linowe do ciężkich ładunków

Producent: ENERPAC

Seria: HSL

Linia produktowa: narzędzia przemysłowe 

  • Precyzyjne sterowanie synchronicznym podnoszeniem i opuszczaniem
  • Możliwość obsługi przez jednego operatora z poziomu lokalizacji centralnej, co zapewnia większe bezpieczeństwo
  • Zautomatyzowane blokowanie i odblokowanie
  • Dwa rozmiary lin: 15,7 mm i 18 mm (0,62 cala i 0,71 cala)
  • Teleskopowe rury prowadnicowe do lin zapobiegające deformacjom typu ptasia klatka
  • Wewnętrzne komponenty pokryte powłoką antykorozyjną Lunac, co zapewnia przydatność w środowiskach morskich
  • Każdy podnośnik linowy wyposażony w zaczep
  • Testowany pod okiem firmy Lloyd’s do 125% maksymalnego obciążenia roboczego.

 

Technika podnoszenia linowego wywodzi się z zasady naprężania betonowego słupa. Podnośnik linowy może być określony, jako linearny kołowrót. W podnośniku linowym, pakiet stalowych lin lub włókien jest przeciągany przez cylinder hydrauliczny; pod i nad cylindrem znajdują się systemy zakotwiczające z klinami, które chwytają pakiet lin. Poprzez wsuwanie i wysuwanie cylindra, podczas gdy kliny i system zakotwiczający trzymają pakiet, osiąga się ruch do góry lub w dół.

Ruch cylindrów jest zasilany stacjami napędu hydraulicznego, które mogą być zasilane elektrycznie lub silnikiem wysokoprężnym. Nasze specjalistyczne oprogramowanie SCC synchronizuje ruch podnośników linowych i dostosowuje ruch do aktualnego ładunku na punkt udźwigu.

Podnośniki linowe firmy Enerpac dostępne są z dwoma typami pakietów: standardowy pakiet o grubości 15,7 mm i kompaktowy pakiet o grubości 18 mm. Pakiet 15,7 mm może pracować pod aktywnym obciążeniem 110 kN. Pakiet 18 mm może pracować pod aktywnym obciążeniem 155 kN. Liczba i typ pakietów używanych w podnośniku decyduje o bezpiecznym obciążeniu roboczym podnośnika. Podnośnik linowy zaprojektowany według najwyższych standardów bezpieczeństwa, z minimalnym obciążeniem niszczącym linę 2,5:1

Firma Enerpac oferuje systemy podnośników linowych o maksymalnym udźwigu od 30 do 1000 ton. Zapewniamy także szeroką gamę dodatków takich jak prowadnica lin, dozownik liny oraz przewijarka. Wszystkie systemy były testowane i otrzymały certyfikat w obecności firmy Lloyd. Każde urządzenie jest dostarczane z instrukcją obsługi w języku angielskim.